Het Vergeten Kind Vrijwilliger “Besmet met het Heppie-virus”

“Besmet met het Heppie-virus”

Die oprecht gelukkige glimlach op het gezicht van een kind. Dat is op het magische af, weet ook Manon Huijbregts (29). Zij is al jaren vrijwilligster van de Heppie Vakanties & Weekenden. “Niet twijfelen, gewoon doen.”

Nou en of! Manon merkt een wereld van verschil bij de kinderen na een Heppie Vakantie of Weekend. De orthopedagoog in opleiding tot GZ-psycholoog glimt van oor tot oor. Want ga maar na. “Kinderen komen vaak gespannen binnen vanuit een ingewikkelde thuissituatie of andere leefomgeving. Ze bloeien op doordat ze de hele dag leuke dingen mogen doen, merken dat ze zichzelf mogen zijn en even niet hoeven na te denken over alle zorgen die ze hebben”, legt Manon uit. 

Ze bloeien op doordat ze de hele dag leuke dingen mogen doen, merken dat ze zichzelf mogen zijn en even niet hoeven na te denken over alle zorgen die ze hebben.”

“Het is ook fantastisch om te zien dat het ze bij Heppie wél lukt vriendschappen op te bouwen. Maar ook het opdoen van succeservaringen door bijvoorbeeld activiteiten te doen die ze eerst niet durfden.” Die stralende koppies als ze trots de achtbaan uit komen.

Écht kind zijn

Manon ziet hen loskomen van hun zorgen. Bij Heppie kunnen de kinderen weer écht even kind zijn. Alles is oké. “De hele dag in een verkleedjurk rondlopen, voetballen of juist even tot rust komen van alle indrukken met een Donald Duck? Het kan allemaal. Onbezonnen kind zijn en doen waar je zin in hebt.” Ze genieten met volle teugen. Vaak krijgen kinderen een foto als aandenken mee. Die hangen ze vol trots op hun kamer op, vertrouwen zij Manon toe.

Voldoening

Ze is dan ook erg enthousiast over haar vrijwilligerswerk. “Het voegt echt iets toe aan mijn leven. Het geeft voldoening om de kinderen te zien opbloeien en genieten.” Ze leert het leven op die manier te nuanceren: “waar maken wij ons nu vaak eigenlijk druk om?” Manon vertelt dat door het meedoen met alle activiteiten ze zelf ook weer even kind kan zijn en graag haar creativiteit gebruikt om originele spellen te bedenken. Het vrijwilligerswerk bij Heppie draagt ook bij aan het out-of-the-box denken, vertelt ze. Bovendien heeft Manon door de zeer intensieve samenwerking en het samen van bijzondere momenten waardevolle vriendschappen opgebouwd met andere vrijwilligers.

Het voegt echt iets toe aan mijn leven. Het geeft voldoening om de kinderen te zien opbloeien en genieten.”

Voorpret

“Het draait allemaal om oprechte aandacht”, aldus Manon. Voor de kinderen, maar ook onderling met de vrijwilligers. De voorpret met het team is vaak groot. “Dus ook wij lopen met een enorme glimlach op ons gezicht rond.” Ze kan er niet genoeg van krijgen. “Het mooiste blijven de kinderen die bij binnenkomst de kat uit de boom kijken en op de bonte avond staan te schitteren als nooit tevoren. Fantastisch!” Geef je gewoon op, is haar advies. Twijfel niet. “Kinderen raken besmet met het Heppie-virus, maar wij volwassenen ook!”

Word vrijwilliger

Voor kinderen die zich in Nederland vergeten voelen, maken wij elke dag het verschil. Dat doen we samen met een heleboel vrijwilligers, mensen zoals jij! Jouw inzet brengt plezier, aandacht en onvergetelijke momenten in het leven van kwetsbare kinderen.

Vrijwilliger en meisje tijdens een Heppie Vakantie
Scroll naar boven